Częste infekcje pochwy a cysta na jajniku

Dzień dobry moje pytanie jest takie mam często infekcje pochwy średnio co 2 lub 3 tygodnie byłam u lekarza a on powiedział że mam cyste na jajniku 16 mm kazał mi przyjść za 2 miesiące bo powiedział że może sama pęknie dodam jeszcze że jestem po operacji zwężenia przewodu moczowo owego nerki jestem pod kontrolą urolog i od strony dróg moczowych jest wszystko w porządku a infekcje pochwy ciągną się już jakieś 2 lata i pomaga mi na trochę pimafucin ale ile można to wytrzymać jest to uciążliwe .

Aleksander Ropielewski

Obecnie przyczyną jest najpewniej zachwianie równowagi bakteryjnej i zaburzenie pH w pochwie, które sprzyja nawracającym zakażeniom. Sugeruję stosowanie wody z octem do higieny intymnej w celu zakwaszenia środowiska dróg rodnych po wyleczeniu grzybicy pochwy.