Częste wybudzanie w nocy u rocznego dziecka

Moja córka tydzień temu skończyła roczek. Do tej pory budziła się 1-2 razy w nocy. Od ponad tygodnia budzi sie co 2 godziny albo i częściej. Ma już osiem ząbków sprawdziłam dziąsła ale nie są opuchnięte. Mamy stały rytm dnia i nie wprowadziłam do diety rzadnych nowości. Co mogę zrobić aby cóka znowu dobrze spała w nocy? Czy mogę jej coś podać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie wskazać przyczynę zmiany w zachowaniu dziecka. Póki co proszę jednak obserwować dziecko i nie podawać żadnych leków. Jeśli w ciągu kilku dni rytm snu się nie unormuje proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.