Częstotliwość badania szyjki macicy w ciąży

Jestem z 24 tc i mam założony pessar od 2 tygodni. byłam raz na kontroli u ginekologa i kazał przyjść za miesiąc, a usg w 30 tyg ciazy. Moje pytanie czy nie powinnam częściej badać szyjke poprzez USG?

Proszę zgłaszać się na wizyty kontrolne według zaleceń ginekologa prowadzącego. On najlepiej wie jaka powinna być częstotliwość kontroli dla Pani.