Czy antybiotyk Tarivid 200 może wpłynąć na wyniki badań?

Witam! Jestem po 10cio dniowej kuracji antybiotykiem Tarivid 200 (ofloksacyna, gr fluorochinolonów). Ile czasu muszę odczekać przed wykonaniem następujących badań: -tsh, ferrytyna, morfologia -mocz bad ogólne+ osad - krzywa cukrowa (0 1 2h), by zażywany lek minimalnie wpłyną na wyniki badań? Z góry dziękuję, Anna
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jeśli była to jednorazowa antybiotykoterapia, to ofloksacyna nie wpływa istotnie na wyniki wymienionych badań. Ponadto warto wiedzieć, że czas półtrwania ofloksacyny wynosi 5 - 10 godzin, a około 65% podanej dawki wydzielane jest przez nerki w ciągu 48 godzin.