Czy badanie MR 3-miesięcznego dziecka jest niebezpieczne?

Witam, nasz synek mial robiona scyntygrafie nerek okolo 2tyg temu, w poniedzialek mielismy konsultacje z lekarzem. Okazalo sie, ze jedna nerka nie pracuje calkowicie. Kilka godzin pozniej otrzymalismy telefon, iz po konsultacji z innymi lekarzami skierowany zostal na badanie rezonansem magnetycznym. Dziecko ma 3 miesiace, nie bedzie dla jego organizmu to zbyt wiele? nie wiemy co gorsze, czy ta niesprawna nereczka, czy tyle potencjalnie szkodliwych badan. Przed rezonansem bedzie tez ponoc mial cos wstrzykiwanego. Dziekuje za porade, pozdrawiam

Badanie MRI daje najwięcej informacji i jest najmniej szkodliwe...
Proszę rozmawiać z Pediatrami leczacymi dziecko

Pozdrawiam