Czy biały gęsty śluz to oznaka ciąży?

Mam pytanie ostatni raz stosunek uprawiałam 25.04 i miałam wtedy dni nie płodne. Zabezpieczyłam się z moim partnerem. Jestem teraz w trakcie owulacji i mam biały gęsty śluz. Czy to może być ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

obfita wydzielina z pochwy może być fizjologiczna – jej ilość, konsystencja i kolor zmieniają się wraz z fazami cyklu. Zarówno przezroczysta, jak i biaława wydzielina z pochwy, jeżeli nie towarzyszą jej dodatkowe objawy takie jak świąd czy pieczenie lub przykry zapach, jest dopuszczalna.

Biały gęsty śluz z pochwy może pojawiać się w trakcie owulacji lub przed miesiączką. W ciąży wydzielina z pochwy zasadniczo nie zmienia się, natomiast może być bardziej obfita, co ma związek ze zmianami w gospodarce hormonalnej przyszłej mamy.

Tutaj znajdzie Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/sluz-przed-okresem-rola-wyglad-jak-obserwowac-ciaza.

Jeżeli zaś współżyła Pani podczas dni niepłodnych i w dodatku zabezpieczyli się Państwo, to wszystko wskazuje na to, że ciążę można wykluczyć i nie ma Pani powodu do obaw.

Być może przydatny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.