Czy biały śluz oznacza ciążę?

Witam mam pytanie zawsze przed miesiączką miałam tak zwane "suche dni " natomiast w tym miesiącu mam dużo białego śluzu do tego zaczęły boleć mnie plecy w dole i lekko podbrzusze zawsze tak miałam przed miesiączką zaczynało się lekkim krwawieniem a później po godzinie miesiączką się rozkrecała tym razem miałam bóle takie ale krew miałam tylko w wydzielinie i lekko różowa plamę na wkładce jeszcze nigdy mi się tak nie zdążylo do tego zawsze jak piersi mnie zaczynały mniej boleć to od razu miałam krwawienie tym razem piersi bolą mniej a sytuacja taka jak opisałam powyżej czy mogę być w ciąży? czy to nie są objawy ciążowe? pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pani objawy, czyli bóle podbrzusza, piersi czy zmęczenie oraz biała wydzielina z pochwy mogą wskazywać na nadchodzącą miesiączkę. Plamienie, które się u Pani pojawiło, może także być jej objawem. Niemniej jednak sytuacja jest trochę niejednoznaczna. Nie pisze Pani czy krwawienie miesiączkowe w końcu wystąpiło. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby wykonanie testu ciążowego z apteki bądź określenie poziomu b-HCG w laboratorium. Na tej podstawie będzie można podjąć ewentualnie dalsze działania. Jeśli testy będą pozytywne, to konieczna będzie wizyta u ginekologa, aby ciążę potwierdzić. Jeśli natomiast nie to także lekarz mógłby Panią zbadać, żeby określić wstępnie przyczynę tego stanu albo zlecić dodatkowe badania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-3-rzeczy-ktore-musisz-o-nich-wiedziec

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-okresu-miesiaczka-objawy-pierwszej-miesiaczki-pms

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.