Czy brak miesiączki ma związek z utratą wagi?

Witam ! Od jakichś 2 lat chudne. Bliscy wmawiaja mi anoreksję .. nie zgadzam się z tym, ale dla świętego spokoju jestem umówiona do psychologa. Martwi mnie jedna rzecz . Utracilam miesiączkę . Czy może być to spowodowane spadkiem wagi ? Schudłam 35 kg. Ważę teraz 40 kg.

Dobry Wieczór Pani,

Jak najbardziej tak!

Proszę nie czekać i jak najszybciej skorzystać z konsultacji psychologicznej, a najlepiej z Poradni Leczenia Zaburzeń Odżywiania.

Potrzebuje Pani profesjonalnej pomocy, bo samo się nic się nie poprawi...i być może będzie pogarszać się.

Życzę Pani tego, co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

nie podaje Pani wzrostu, jednak spadek wagi jest znaczny, mógł spowodować zaburzenia hormonalne, ważny jest wskaźnik BMI. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna i ukierunkowane leczenie oraz systematyczna, praca psychoterapeutyczna w obszarze zaburzeń odżywiania, nie zaszkodzi konsultacja ginekologiczna i endokrynologiczna.

Pozdrawiam serdecznie