Czy brak podania immunoglobuliny może spowodować problemy w kolejnej ciąży?

Witam z mężem mamy konflikt serologiczny ja rh- mąż rh .7 lat temu urodziłam córkę w grudniu 2014 poronilam w 8 tyg podano mi immunoglobuline. 18 stycznia br.poronilam w 6 tyg lekarze nie chcą podać mi immunoglobuliny tłumacząc ze weszły nowe zasady I teraz podaje się po zabiegu lyzeczkowania lub jeżeli poronienie nastąpi po 12 tyg.czy brak podania immunoglobuliny może spowodować problemy w kolejnej ciąży dodam że jeszcze jestem w szpitalu i mogę zawalczyć o podanie mi immunoglobuliny

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. może Pani udać się do lekarza ginekologa na konsultacje.