Czy brunatny śluz u osoby stosującej tabletki antykoncepcyjne oznacza konieczność przestania stosowania tabletek?

Witam. Od ponad roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus. Biorę je zawsze regularnie, nigdy żadnej nie opuściłam. Wczoraj (sobota), zauważyłam brunatny śluz na bieliźnie, dzisiaj(niedziela) śluz pojawił się znowu i miał lekko bardziej krwiste zabarwienie. Nie pominęłam żadnej tabletki a do końca blistra zostały mi 4 tabletki ( do czwartku włącznie) a planowe krwawienie powinno dopiero pojawić się za tydzień (niedziela). Czy powinnam przestać przyjmować w tym momencie tabletki czy normalnie skończyć blister? Co może to oznaczać?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna skończyć Pani normalnie blister. Takie plamienia nie stanowią powodu do niepokoju, zdarzają się często u kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście gdyby działo się coś, np. bóle, świąd, pieczenie, czy jakiekolwiek inne objawy niepokojące, warto udać się do ginekologa.