Czy ciąża jest bezpieczna u 31-latki?

Dzien dobry, jestem w 16 tygodniu ciazy, starania specjalnie przelozylismy z mezem na spokojny czas, poniewaz wczesniej mialam nasilona nerwice, zwiazana z martwieniem sie o zdrowie mojego brata (ciagly stres I napiecie). Bylo to w maju, w czerwcu brat dostal dobre wyniki rezonansu, uspokoilam sie, wyjechalismy na wakacje, staralam sie dobrze odzywiac I przygotowac do ciazy, w ktora zaszlam na poczatku wrzesnia. Niestety natrafilam na strone o rzadkich zespolach, min. ANGELMANA, pisalo tam, ze jest on zwiazany z zaburzeniami imprintingu ktory ma miejsce w tym wypadku podczas oogenezy podczas wzrostu pecherzykow pierwotnych oraz pierwszorzedowych, co ma miejsce akurat 4 miesiace przed zaplodnieniem..bardzo sie boje, ze moj stres mogl sie wtedy przyczynic do zaburzenia tego procesu, obwiniam sie I boje, ze moglam sie w jakis sposob przyczynic do tej choroby lub jakiejs innej genetycznej..na ile jest to mozliwe? Odchodze od zmyslow

Szanowna Pani,

zachęcam Panią do podjęcia wsparcia psychoterapeutycznego, ze specjalistą łatwiej będzie przejść przez ten czas ciąży i później podczas opieki nad dzieckiem.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś