Co zrobić gdy pominięto badania prenatalne w ciąży?

Witam. Od kilku tygodni umieram ze stresu. Lekarz zle określil wiek ciazy co spowodowalo ze nie zdazylam na badania prenatalne bo dopiero w 15 tyg.mialam je wykonane... lekarz obwinil mnie ze przez moja tkanke tluszczowa na rzuchu i tylozgiecie macicy nie mogl okreslic wieku. Na domiar zlego wszedzie widze chore dzieci na ZD... lekarz od badan prenatalnych zaproponowal test ktory kosztuje ponad 2 tys. Jednak mnie na niego nie stac... jest to moja druga ciaza i mam obecenie 27 lat. Nie mam w rodzinie chorych osob ale strasznie sie boje przez to ze nie mialam tych badan prenatalnych miedzy 11 a 13.6 tyg.ciazy. Co robic?! ;(

Badania prenatalne - test PAPPa nie jest zalecany u każdej pacjentki, zwłaszcza młodej przed 35rż bez czynników ryzyka wad genetycznych płodu. Nie panikowałabym nadmiernie.