Czy cienki stolec może świadczyć o raku jelita grubego?

Dzień dobry, Mam dość wstydliwe pytanie. Od kilku dni oddaję cieńsze stolce ( 1 - 1,5 do 2 cm). Nigdy nie były bardzo grube, bo jestem drobną osobą, ale ta srednica mnie zmartwiła. Byłam u internisty - powiedział, że to najprawdopodobniej przez stres - jestem bardzo nerwowa, chodze do lekarza z każdą drobnostką - i że taka średnica jeszcze nie jest bardzo mała. Nie mam innych objawów- owszem, czasem zaboli brzuch czy żoładek, ale czasem - jak kazdego. Nie mam zmiany rytmu wypróznień, nie wymiotuję, mam apetyt, kolor stolca taki jak zawsze, itd. Panicznie boję się raka jelita grubego (chociaz w rodzinie nie bylo przypadku tej choroby). Czy taki stolec może sie zdarzyc przez jakis czas ot tak, po prostu? Mam 30 lat. Czy to juz stolec ołówkowaty? Nie wytrzymuje juz z nerwów. Proszę o opdoowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Ww. objaw nie powinien być powodem do dużego niepokoju. Przydatne byłyby badanie per rectum. Ew. rozszerzenie diagnostyki o badanie kolonoskopowe powinno się uwzględnić z dużo starszej grupie wiekowej.