Czy dalej brnąć w taką relację?

Witam, Mam 33 lata nie.mam dzieci ani innych zobowiązań. Byłem z kobietą 1 rok ( Ona była w małżeństwie 5 lat ale rozeszli się ponieważ bił ją i źle traktował ale nie moze go zapomnieć (ona 25lat) byliśmy razem rozeszli z czego 7 miesięcy czekała na rozwód i w końcu go dostała) powiedziała ze bardzo chciala mnie pokochać ale nie dała rady bo coś czuję do byłego partnera mimo że chciałaby zapomnieć o nim jak najszybciej. Teraz nie jesteśmy że sobą już ponad jeden miesiąc. Ale ona dalej chce się przytulać, całować i uprawiać sex tak jak byśmy byli razem ale nie jesteśmy dodam . że stwierdzono u niej depresjęz tego względu i czasami na prawdę jest ciężko a czasami jak nic by si3 nie stało.....ja oczywiście ograniczyłem to wszystko do rozmów tylko ale czasami się przytulimy....nie wiem co mam dalej robić czy odluścić czy brnąć w to dalej

Szanowny Panie,

Zachęcam, by porozmawiał Pan z tą kobietą na temat podjęcia przez nią psychoterapii - oczywiście, nie należy jej do niczego zmuszać, ale warto, by poważnie rozważyła skorzystanie z pomocy terapeuty. Zdiagnozowana depresja czy doświadczanie przemocy w przeszłości są tematami do przepracowania. Z pewnością potrzeba czasu, by poukładać sobie życie i stan zdrowia. A czy kontynuować dalej tę relację to już jest pytanie do Pana - czy Panu zależy na tej relacji, czy będzie Pana stać na cierpliwość wobec niej i jak długo będzie Pan w stanie znosić huśtawki emocjonalne, które wynikają z jej bólu. Jedno jest pewne - bez pomocy specjalisty będzie znacznie trudniej.

Życzę dużo dobrego.