Czy dobrze przyjmuję lek na arytmię przed aktywnością fizyczną?

Dzień dobry mam pytanie dotyczące leku, właściwie chciałbym się poradzić, jakoś nigdy nie było jak zapytać kardiologa, a nurtuje mnie jedna rzecz. Zapisano mi kiedyś biosotal 40 na arytmię,mam go przyjmować 2 razy dziennie i stosuje się do tego. Jednakże parę razy w tygodniu grywam w piłkę nożną i nie wiem czy dobrze przyjmuję lek w te dni. Rano przyjmuję go ok 8/9 czyli godzinę przed jedzeniem i ok, ale bardziej mi się rozchodzi jak to z drugą dawką. Jeśli aktywność fizyczną mam zaplanowaną na załóżmy 18, to wtedy brałem drugą dawkę o ok.16:30, a godzinę później coś jadlem, żeby nie było na pusty żołądek. Pytaniem moim jest, czy powinienem brać biosotal po wysiłku załóżmy po/ok 20, czy lepiej jak to zrobię przed o załóżmy 16:30? W dni które nie mam zaplanowanej aktywności fizycznej mocnej, lek zażywam około godziny 17/17:30. Trudno jest pogodzić branie leku, zjedzenie czegoś a potem aktywność, gdzie powinno się jeść co najmniej godzinę przed. Dziękuję bardzo za poradę i z góry za dziękuję za odpowiedź.

Proszę zażywać lek na 30 min przed jedzeniem. Lek lepiej się wchłania jeśli jest tak stosowany. Pokarm, a szczególnie produkty mleczne zmniejszają wchłanianie leku. Nie ma znaczenia co pan robi w ciągu dnia. Przy stałym stosowaniu leku ustala się pewien stały poziom substancji czynnej w organizmie. 2 x to nie znaczy dokładnie co 12 godzin. Lek ma poprawić pana komfort życia, a nie osłabić. Jeśli któregoś dnia ma pan trening wieczorny to odstęp czasu może być trochę krótszy lub dłuższy. Ważne, żeby lek był przyjęty na pusty żołądek.