Czy duszności mogą mieć podłoże endokrynologiczne?

Witam. Od pewnego czasu dokucza mi pewnego rodzaju dusznosc. Zyje w duzym stresie i znajac swoj organizm obawiam sie ze to dolegliwosc na tle nerwowym. Weszlam w posiadanie Alprox 0.5 ktory bardzo mi pomaga. 1x 1 tabl. Lekarz pierwszego kontaktu odmowil pomocy w tej sytuacji. Wydal skierowanie do endokrynologa.wizyta za 2 mies. Jestem po 2 jodowaniach 18 lat temu. Co mam robic?

Lek. Paweł Szadkowski

Ocena przyczyny duszności może zająć się internista. Stanowczo odradzam przyjmowanie leku Alprox na własną rękę ponieważ może to prowadzić do uzależnienia. Sugeruję udać się po poradę do lekarza psychiatry. Na podstawie pani opisu nie można określić czy pani dolegliwości mają przyczynę endokrynologiczną.