Czy dziecko urodzone z jedną nerką może żyć normalnie?

Witam . Moje dziecko urodziło się z jedna nerka,czy powinno miec jakieś specjalne szczepienia i wykonywane badania w celu kontroli jego zdrowia ? Czy dziecko urodzone z jedna nerka może życ normalnie jak rówiesnicy czy byc pod kontrola lekarza i miec dietę ? Czy mógłby mi lekarz powiedzieć dlaczego moje dziecko ma tylko jedna nerkę, co moze byc tego powodem ? W mojej rodzinie nie było do tej pory takiego przypadku, martwie sie ...

To nie tragedia . Mamy przecież jedno serce , wątrobę , mózg , trzustkę etc i żyjemy.
Jeżeli jest to jedyna nieprawidłowość to nie powinna mieć większego wpływu na dalsze życie. Nie ma jednak narządu zapasowego i o tą nerkę należy dbać - robiąc okresowe badania . Proponuję zwrócić się do nefrologa dziecięcego , Poznań to wybitny ośrodek w zakresie nefrologii , głowa do góry , pozdrawiam