Czy fakt, że wczoraj nie przyjęłam tabletki antykoncepcyjnej mógł zaburzyć ich skuteczność?

Witam!Miesiąc temu zaczęłam brać tabl. antykoncepcyjne Bilinda, w pon. (01.09)zaczęłam 7 dniowa przerwę, wczoraj był dZien kiedy powinnam wziąć pierwsza tabl. z 2-go opakowania. Tabl. zazywalam co dZien o 20:00. Wczorajszej tabl. nie wzięłam, dziś rano zazylam o 8:10. Dzwoniłam do mojego lek. gin. z pytaniem czy dzis wieczorem powinnam zażyć dawkę wt.- odpowedzial,iż nie i teraz mam przyjmować każdego poranka tabl. tak jak dziś.Czy fakt iż wczoraj nie wzięłam tabl. mógł zaburzyć ich skuteczność?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Osobiście sugerowałbym stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.