Czy faktycznie muszę brać leki na obniżenie cholesterolu?

Witam! Tydzien temu odebralam wyniki lipidogramu, cholesterol calkowity 298, HDL 31,8 , nie HDL 266,20, trojglicerydy 565, przejęlam się i mam zamiar odzywiac sie zdrowo, cwiczyc i schudnac. Dostalam tez leki lipanthyl 267m i simwastatyna bluefish 20mg. Czy to nie za dużo? Czy faktycznie przy takim stezeniu powinnam brac tyle lekow, nie ma szans na naturalne obnizenie cholesterolu?

Schematem leczenia kieruje lekarz, więc warto mu zaufać. Oczywiście zmiana diety i stylu życia, która doprowadziła do powyższych wyników będzie nie tylko wskazana, a wręcz konieczna.