Czy faktycznie te objawy są na tle nerwowym?

Witam od jakis 2 lat miewalam czeste zawroty glowy później doszlo kolatanie serca. I rozne mysli w glowie. Po dzien dzisiejszy mam ostre zawroty glowy ktore nie daja funkcjonowac normalnie wpadam w panike ze cos mo sie stanie. Bylam badana juz chyba pod kazdym katem i lekrze mowia ze nusi to byc na tle nerwowym jakas nerwica. Dotego jeszcze ciezko sie oddycha jak czyms sie zestresuje jak ciagle zimne rece i stopy. Wszystkie wyniki dobre. Tez miewalam w zyciu bardzo duzo nerwow i stresu. Co teraz wychodzi.

Szanowna Pani,

jeśli lekarze wykluczyli choroby somatyczne, objawy mogą być na tle emocjonalnym, wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego i kompleksowe leczenie. Łatwiej jest chodzić do kardiologa, niż do psychiatry. Kiedy przyczyna problemu jest w psychice - podłoże psychogenne, wymagane jest ukierunkowane leczenie, w Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Wskazana jest konsultacja neurologiczna, jeśli nie było.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś