Czy faktycznie ze względu na mój wiek nie powinnam mieć rehabilitacji?

W ubiegłym roku, w kwietniu miałam wypadek samochodowy, w którym złamałam kręgosłup w odcinku szyjnym (złamany ząb obrotnika, bez uszkodzenie rdzenia) oraz 8 żeber. Do tej chwili chodzę w kołnierzu ortopedycznym ponieważ nie miałam przeprowadzonej intensywnej rehabilitacji medycznej. Neurochirurg, na kolejnej konsultacji stwierdził że żadna operacja nie jest potrzebna, jedyne co to powinnam mieć intensywną rehabilitację, dzięki której wzmocnione powinny zostać mięśnie szyi i zwiększona jej ruchomość oraz rozluźnić ciągle napięte mięśnie szyi, szczególny nacisk wskazał na rehabilitację manualną i ćwiczenia. Niestety w szpitalu rehabilitacyjnym odmówiono mi rehabilitacji ponieważ w moim wieku (69 lat) to nie ma sensu podejmować się rehabilitacji i niech zostanie tak jak jest. Dodam tylko że do wypadku byłam osobą bardzo aktywną, ćwiczyłam, chodziłam po górach i ciężko jest mi się pogodzić z tym, że obecnie mam problem z tym, żeby choćby pójść do parku na spacer, ponieważ szybko się mecze, a sama nie jestem w stanie stwierdzić jakie ćwiczenia powinnam robić a jakich ćwiczeń nie powinnam wykonywać. Proszę o informację, czy faktycznie ze względu na mój wiek nie powinnam mieć rehabilitacji.

Witam serdecznie,

W każdym wieku ma sens rehabilitacja i jeśli są wskazania to powinna być wykonana.
Proszę zasięgnąć opinii lekarz rehabilitacji medycznej w Poradni Rehabilitacyjnej.

Pozdrawiam.