Czy faktycznie mój wiek metaboliczny jest tak niski?

Dzień dobry! Jestem mężczyzną 30 lat Czy ma wpływ jedzenie posiłku 1.5 godziny przed badaniem oraz wysiłek fizyczny więcej 12 przed badaniem? Dostałem wiek metaboliczny 15 lat, wiec mam wątpienia czy można ten wynik liczyć jako prawidłowy

"Wiek metaboliczny" to określenie, którego najczęściej używa się w badaniu met. bioimpedancji elektrycznej. Badanie to jest nieprecyzyjne, zależy m. in. od stopnia nawodnienia organizmu czy dystrybucji glikogenu w mięśniach szkieletowych. Może mieć znaczenie (jednak bardzo ograniczone) w określaniu składu masy ciała. Badanie takie wykonuje się często, ponieważ jest tanie i łatwo powtarzalne.

Określenie "wieku metabolicznego" jest bez sensu i nie należy brać go pod uwagę.