Czy codzienne stosowanie takiej wagi jest bezpieczne?

Czy codzienne używanie wagi, która wysyła impuls elektryczny celem wskazania orientacyjnych parametrów ciała jest bezpieczne?

Dzień dobry,
Badanie bioimpedancją elektryczną jest bezpieczne dla organizmu. Prąd o tak niskim natężeniu nie wpływa na podrażnienie nerwów lub mięśnia sercowego.

Analiza składu ciała metodą BIA (bioimpedancji elektrycznej) jest natomiast bezwzględnie zakazana u osób które posiadają rozrusznik serca lub urządzenia elektryczne w jamie brzusznej typu “Ability”.

Posiadanie elementów metalowych w ciele, implantu ślimakowego lub pompy insulinowej nie jest przeciwwskazaniem do wykonania tego typu badania.

Zapraszam na indywidualną konsultację dietetyczną w Lublinie, podczas której może Pan skorzystać z analizy składu ciała profesjonalnym sprzętem medycznym.

Szczegóły badania wraz z procedurą analizy znajdzie Pan na stronie: http://agataprzytula.pl/analiza-sk%C5%82adu-cia%C5%82a

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu telefonicznego 575 767 107 lub mailowego kontakt@agataprzytula.pl

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
mgr Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/