Spożywanie małych ilości płynów

Czy jesli dziennie pije płyn tylko przy posiłkach czyli x3 250 mil wiec jakis nie caly litr ,moze prowadzic do skotkow ubocznych ?

Witam,
zapotrzebowanie na płyny (wodę) oraz stopień nawodnienia organizmu zależą od kilku czynników, m.in od sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. A zatem bez tych informacji trudno ocenić czy spożycie 750 ml płynów dziennie może być dla Pana szkodliwe. Tym bardziej, że nie znam Pańskiej masy ciała. Biorąc pod uwagę normy możemy określić zapotrzebowanie. Np wg WHO zapotrzebowanie na wodę stanowi 30 ml / kg m.c. / dobę. Proszę sobie wyliczyć. Skutki niedostatecznego spożycia płynów mogą być niekorzystne, np. zawroty głowy, zaburzenia elektrolitowe, zaburzenia rytmu serca, niewydolność nerek,.
Przydatnym w określeniu stanu nawodnienia komórek może być badanie składu ciała, tzw. analiza składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Takie badania wykonywane sa m.in. w gabinetach dietetyków.
Jeżeli chciałby Pan przeprowadzić taką analizę lub dowiedzieć się jakie dokładnie jest zapotrzebowanie w Pana przypadku zapraszam do gabinetu w Gdyni, ul. Czeremchowa 1. www.dietanacodzien.com
Pozdrawiam
Magdalena Drażba - Dietetyk Medyczny
tel. 601 656 116

Mgr Magdalena DraĹźba

Tak, do zatrzymania wody w organiźmie, do niedożywienia, do tycia, problemów zdrowotynych typu: opuchnięte ciało, problemy z nerkami, skórne, bóle głowy...

woda to podstawa dobrego samopoczucia w końcu składami się z neij w 70% dlatego proszę zwiększyć podać do 1,5l conajmniej

pozdrawiam