Czy spożycie nadmiernej ilości soli i kiszonych potraw może spowodować odwodnienie?

czy spożycie nadmiernej ilości soli i kiszonych potraw(kapusty kiszonej ogórków kiszonych może spowodować odwodnienie

Witam,
kiszonek nie łączę w żaden sposób z odwodnieniem, zaś sól powoduje zatrzymanie wody w organizmie. W wyniku spożywania dużej ilości słonych potraw mogą zostać ztrzymane płyny metaboliczne a my będziemy odczuwać obrzęki.
Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk