Czy glista ludzka powoduje krwawienia z odbytu?

Witam, jestem chłopakiem i mam 18 lat. Mój problem to glizda ludzka. Przez 2-3 miesiące na papierze miałem kropki krwi przy podcieraniu się, potem ten problem ustał lecz pojawił się śluz w kale. Byłem u lekarza on mi przepisał badania krwi i kalu wyszło wszystko dobrze tylko lekkie zapalenie jelit. Moja mama stwierdziła ze zrobimy badania na pasożyty i wyszła glizda ludzka. Przy tym pasożycie możliwe jest że leci krew przy wypróżnianiu się? Dodam ze to były małe kropki i ogólnie wszystkie dolegliwości trwają około 5 miesięcy. Przyjąłem już na nią leki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, podczas zakażenia układu pokarmowego pasożytami, krew w kale jest bardzo częstym objawem, dzięki któremu wiele osób decyduje się, by wykonać badania. W Pana przypadku nie tylko glista może być przyczyną pojawienia się krwi, a dodatkowo nakłada się na to zapalenie jelit, które z pewnością ta powodowała. Z czasem przy wyeliminowaniu pasożyta objawy powinny ustać, potrzebne jest do tego także wygojenie się jelit, gdyby jednak krew była stale przez Pana zauważana, proszę zgłosić się ponownie do lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-pasozyty-zyja-w-czlowieku-wideo

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-rodzaje-i-objawy-zakazen

https://portal.abczdrowie.pl/pasozyty-u-doroslych-najczestsze-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.