Czy gorączka po wyciągnięciu kleszcze może być objawem boleriozy?

Dzień Dobry. 1,5 doby po wyciągnięciu kleszcza u mojego prawie 9 latka wystąpiła temperatura do 39 stopni. Trwało to 2 doby, potem osłabienie 35,6. Lekarz rodzinny kazał zbijać gorączkę i tyle. Czy powinnam zasięgnąć opinii innego lekarza, czy to może być kzm, borelioza lub inna odkleszczowa choroba?

Raczej, jeśli w ogóle, mogła to być inna choroba odkleszczowa.
Oczywiście zawsze może Pani zasięgnąć opinii innego lekarza.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org