Czy guz powstał w wyniku urazu, a nie samoistnie jest dziedziczny?

Witam. Moją babcię kopnęło zwierzę w pierś i dostała raka piersi który potem miał przerzuty. Chciałabym się dowiedzieć czy guz powstały w wyniku urazu a nie samoistnie jest dziedziczny? Dodam że jest to mama mojej mamy. Czy mam zwiększone ryzyko wystąpienia u mnie guza czy raczej nie gdyż powstał on w wyniku urazu?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej mało prawdopodobne aby nowotwór powstał od kopnięcia, bardziej sprawa genetyczna - być może, wskazana kontrola u Pani oraz u Pani Mamy aby wykluczyć tło genetyczne