Czy Gynazol daje takie objawy uboczne?

Witam wczoraj dostałam od ginekologa Gynazol który wieczorem zaplikowałam. Wcześniej przed rozpoczęciem leczenia nie miałam upławów. Od dziś męczą mnie za to strasznie. Są momenty że mam całą bieliznę jak i spodnie mokre. Czy mam to traktować jako że lek zaczyna działać czy jako skutek uboczny ??

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zazwyczaj zastosowanie kremu Gynazol nie powoduje zwiększenia ilości wydzieliny z pochwy, ale naturalnym jest, że następnego dnia po aplikacji z pochwy wypływa duża ilość rozwodnionego leku w postaci białych, niekiedy nawet grudkowatych upławów. Więcej informacji na temat leku odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/gynazol-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Jeżeli taką wydzielinę zaobserwowała Pani u siebie, to nie ma powodu do obaw. Również brak dolegliwości bólowych czy swędzenia lub pieczenia sromu świadczy o tym, że nie należy przerywać kuracji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.