Czy infekcja wirusowa mogła mieć wpływ na ciążę?

Jestem w 9 tygodniu ciazy. Przez 3 dni bardzo bolały mnie mięśnie, wystąpił kaszel i temp. 37,5. Lekarz stwierdził, ze to zwykła wirusowka , odsłuchowo jest wszystko dobrze i zalecił inhalacje z użyciem soli fizjologicznej. Moje pytanie brzmi czy to przeziębienie mogło negatywnie wpłynąć na ciąże ? Czy z nią mogło się coś stać ? Od czasu gdy wyzdrowiałam wszystkie objawy ciążowe ( wymioty, ból piersi) stały się łagodniejsze niż przed przeziębieniem , bardzo się boje..

Lek. Paweł Szadkowski

Zmiany, które pani odczuwa są najprawdopodobniej wynikiem postępu ciąży. Infekcje zawsze stanowią potencjalne zagrożenie dla płodu, ale jeśli lekarz ginekolog nie stwierdza odchyleń podczas badania płodu, to nie powinna się pani tym nadmiernie niepokoić.