Czy istnieją jakieś skuteczne środki na afty?

Witam, od dziecka mam problem z aftami (może to przez wadę zgryzu ?) . Żadne dezaftany, sachole itd nic nie dają, myje żeby regularnie oraz płukam płynami przeciwko aftom... są jakieś skuteczne środki na to ? Oraz drugie pytanie, czy podczas seks oralnego mogę się od kobiety zaracic HIV? Jeśli będę miał afty w jamie ustnej a będę jej lizał? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

W kwestii stosunku płciowego przy obecności w jamie ustnej aft,może się pan zarazić wirusem ,ponieważ afta jest rodzajem nadżerki ,czyli przerwaniem ciągłości błony śluzowej. Jeśli takie miejsce ma bezpośredni kontakt z wirusem, może dojść do zakażenia nim. Oprócz wirusa HIV są inne wirusy,którymi z łatwością może się pan zarazić przez występujące afty.