Czy jeśli czas upłynnienia wynosi ponad godzinę, nie ma szans na ciążę?

wyniki nasienia męża:CZAS UPŁYNNIENIA >60 MIN ( <60 )objętość4.20(>1,5 ml )konsystencja prawidł,aglutynacja 0%,liczba plemn.41.35( > 15)liczba plemn. w ejakulacie 173.67(> 39) RUCHLIWOŚĆ:ruch szybki postępowy22% ruch wolny postępowy6%,ruch inny niż postępowy10 %, plemniki nieruchome62% Żywotność 58% (> 58% )plemniki o prawidłowej budowie 18 %,plemniki o patologicznej budowie 82% Uwagi : agregacja 7%.Czy jeśli czas upłynnienia wynosi ponad godz nie ma szans na ciążę? Jak rozrzedzić nasienie ?

Aleksander Ropielewski

Szansa na zajście w ciążę istnieje jest ona jednak mniejsza niż w przypadku prawidłowych parametrów nasienia.