Czy jest jakaś różnica między lekami Asertin i Setaloft?

Witam! Chciałam zapytać czy istnieje jakaś różnica pomiędzy lekami Asertin i Setaloft? Po przeczytaniu ulotek nie zauważam żadnych. Jednakże po Setalofcie czułam się dobrze, a Asertin powoduje u mnie ból głowy, bezsenność i uczucie otępienia. Czy mogłabym zamienić te leki, skoro działają podobnie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,
Każdy lek składa sź z substancji czynnej oraz substancji pomocniczej. Substancja czynna w tych lekach jest taka sama- sertralina. Jednak leki te maja różnych producentów, wiec zapewne są w ich składzie różne substancje pomocnicze. Niestety to one najczęściej powodują działania niepożądanie typu bole głowy, zaburzenia gastryczne i inne. W związku z powyższym radzę wrócić do Setaloftu, bo to na nim czuła się Pani dobrze. Pozdrawiam.