Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z zasypianiem u 18-latki

Moja wnuczka ma 18 lat . Ma Problemy z zasypianiem ,Budzi sie w nocy ze Strachem - ciągle sie boi ,że umrze , Ma paraliże twarzy i ciała , Byłam z nią u Psychiatry , dr, rozmawiał z nią ponad godzinę , Ja nie wchodziłam -- bo jest ona pełnoletnia , Po wyjściu dała mi Receptę , Wykupiłam jej Leki , Setaloft 50 mg Trittico CR 75 mg , Czy mogłą bym zasięgnąc opini Specjalisty[ uważam ,,że jest to Lek przeciw Depresji , Po wzięciu dzisiaj Rano =Wnuczka się dziwnie czuła - czy jest to normalne
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
 PrzemysĹaw Todorowicz
PrzemysĹaw Todorowicz Psycholog

Oba leki są lekami przeciwdepresyjnymi. W przypadku pierwszego substancja czynna to sertralina, a w drugim trazodon. Substancje te mogą powodować szereg skutków ubocznych od pokarmowych (brak łaknienia lub nadmierny apetyt, problemy z wypróżnianiem) do obniżenia ciśnienia, zmniejszenia koncentracji, splątania.

W początkowej fazie farmakoterapii uważam to za stan normalny. Jeżeli skutki uboczne nie ustąpią do tygodnia, polecam udać się do specjalisty, który wystawił receptę i poinformować go o objawach. Zawsze istnieje możliwość zmiany leków na takie, które będą tolerowane przez organizm.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy