Czy jest jakiś sposób na pozbycie się tego odczucia przy Zespole Aspargera?

Dzień dobry mam zdiagnozowany zespół Aspergera. od około 9 roku życia mam fiksacje na idealnie równą linie, którą uważam za formę doskonałą. ta fiksacja towarzyszy mi z przerwami do dzisiaj. inne moje fiksacje się zmieniały i nie są uciążliwe, ta nieraz doprowadza mnie do poczucia inności i bycia niezrozumianym. Czy jest jakiś sposób pozbycia się tej fiksacji ?

Szanowny Panie,

Objaw, o którym Pan pisze jest często spotykany u osób, u których zdiagnozowano ASD. Wszystko zależy od tego, czy i w jaki sposób ta fiksacja przeszkadza Panu w optymlnym funkcjonowaniu, w życiu, pracy czy w relacjach z innymi. Jeśli jest to dla Pana uciążliwe i utrudnia codzienne funkcjonowanie, to warto byłoby zgłosić się na psychoterapię w celu poznania sposobów i technik, w jaki sposób można sobie z tym radzić, co mogłoby z pewnością poprawić Pański komfort życia.

Pozdrawiam.