Czy jest szansa, by po okresie wystąpiły dni płodne?

Witam, chciałabym wiedzieć czy jest szansa na to by po okresie mogły wystąpić dni płodne. Z wyników beta hcg które szacują się na 742 mIU/ml wynika że jestem w 4 tyg. Albo w piątym po iewaz mieszczą się w dwóch przedziałach. Jednakże wydaje mi się to niemożliwe ponieważ 4 tyg temu od 20-24.09 wystąpiła miesiączka a jak wiadomo po niej są dni płodne i czy jest możliwość że zaszłam w ciążę jednak w dniach 28,29 bo z kalendarzyki wynika że dni płodne zaczęły się 30.09. Boję się że zaszłam w ciążę przy tych dniach płodnych które zaczęły się 30.09 i trwały do 6. 10 wiem że to może być ruchome ale jeśli by tak było to nie mogę być w 4 tyg tym samym poziom beta hcg jest za duży. Jesli jest możliwość zajścia w ciążę po okresie i przez ten czas. Mogą wystąpić dni płodne to się uspokoje ale obawiam się właśnie sytuacji że to niemożliwe i ciąża jest zagrożona lub poziom beta hcg wskazuję na chorobę. Proszę o odpowiedź bardzo się boję. Dodam że mam 25 lat jest to drugie dziecko cykle mam około 30 dniowe. I zdarzało się że w kalendarzyki wyskakiwalo mi że moje dni płodne zaczynają się dwa dni po miesiączce ale wiadomo że to tylko kalendarzyk w telefonie. Proszę o odp pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Czas trwania ciąży na potrzeby lekarzy liczony jest przez ginekologów nie od momentu przypuszczalnego zapłodnienia, ale od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Z tego wynika różnica. Nie ma Pani powodu do obaw. Pozdrawiam!