Czy jest szansa na ciążę z partnerem cierpiącym na stulejkę?

Witam. Od pewnego czasu staramy się z mężem o dziecko. Niestety, z powodu zdiagnozowanej stulejki wytrysk męża podczas stosunku jest utrudniony. Stąd moje pytanie. Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę, jeśli mąż będzie się masturbował, a następnie, tuż przed samym wytryskiem, wkładał penisa do pochwy i tam doszłoby do wytrysku? Mąż bardzo boi się zabiegu, a nie przeszkadza mu to w codziennym funkcjonowaniu. Proszę o odpowiedź.

Szanowna Pani, stulejka jest schorzeniem, które należy leczyć, stąd jedyną radą jest udanie się na zabieg. Trudne do przewidzenia jest czy może dojść do zapłodnienia sposobem, o którym Pani mówi. Jednak stulejkę należy leczyć także z przyczyn higienicznych oraz innych możliwych niepożądanych następstw zdrowotnych jak choćby nawrotowe zakażenia układu moczowego oraz zapalenie żołędzi i napletka prącia. Zabieg jest obarczony niewielkim odsetkiem powikłań, jest krótki i nie należy się go przesadnie obawiać.