Czy krem do twarzy zawierający w składzie retinyl palmiate używany na początku ciąży mógł zaszkodzić dziecku?

Witam czy krem do twarzy firmy ziaja zawierający w składzie retinyl palmiate używany na początku ciąży mógł zaszkodzić dziecku? Zużyłam go mało ale jednak, zanim się zorientowałam, ze nie powinnam go stosować.

Lek. Tomasz Budlewski

Ogólnie nie da się wykluczyć lecz stosowany miejscowo nie sadze aby mógł wpłynąć na płód konieczna dalsza ścisła obserwacja i pozostanie pod obserwacja przez lekarza ginekologa