Czy kulka na węzłach chłonnych to coś poważnego?

Witam mam 19 lat na szyji dokladnie ponizej brody tak minimalnie z lewej strony , powyzej grdyki wyczuwam taką jakby mala kulke czy cos podobnego , nie jest to raczej przesuwalne ani nie boli w sumie to przez przypadek to znalazlem dotykajac szyji , nie wiem moze to ma takie tam byc czy cos. zawsze jestem przewrażliwiony. prose o odp.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
najprawdopodobniej jest to powiększony węzeł chłonny. Może być związany z infekcją, np. w obrębie jamy ustnej. Proszę go obserwować, jeśli stanie się bolesny, będzie dalej się powiększał, będzie dalej wyczuwalny po upływie 3 tygodni, to zalecam skontaktowanie się z lekarzem.