Czy kuracja lekiem Pylera będzie skuteczna?

Od 7 dni biorę lek pylera. Lekarz zapisal mi kurację 14 dniową niestety chcac wykupić drugie opakowanie napotkalam problem bowiem w moim miescie brak lekuvw hurtowniach, a lek moge moge kupic w aptece w ktorej zakupilam pierwsze opakowanie. Czy 10 dniowe leczenie, bo na tyle mi wystarczy leku bedzie skuteczne? Czy w przypadku wystąpienia przerwy 1 dniowej czy 2 dniowej z uwagi na brak leku w hurtowniach i w aptekach w moim miescie. Czy w przypadku dostania tego leku w terminie pozniejszym mogę dokonczyc leczenie przez kolejne 4 dni czy przyjmowanie leku nalezy zaczac od poczatku wg schematu zapusanego wczesniej przez lekarza
KOBIETA, 49 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ulotce leku Pylera można znaleźć informacje, które mówią, że konieczne jest ukończenie pełnego cyklu leczenia, nawet jeśli pacjent odczuje wyraźną poprawę już po kilku dniach kuracji.

Jeśli leczenie zostanie zakończone zbyt wcześnie, to zakażenie może nie zostać w pełni wyleczone, co objawiać się może powrotem bądź nasileniem dolegliwości. W takiej sytuacji może się również rozwinąć oporność na antybiotykoterapię (tetracykliną i metronidazolem).

Ważne jest więc przyjęcie wszystkich zaleconych przez lekarza tabletek Pylera w jednym czasie. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem, który zalecił Pani takie leczenie.

Inne pytania o lek Pylera znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pojawieniu-sie-biegunki-nalezy-przerwac-kuracje-lekiem-pylera,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-prawidlowo-stosowac-lek-pylera,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-stosowac-lek-pylera.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.