Czy latanie samolotem w ciąży jest bezpieczne?

Witam. Planuje podroz samolotem pod koniec 12 tyg. ( 12 tygodni i 5 dni ) , moj ginekolog nie widzi przeciewskazań. Czy latanie w ciazy bedzie bezpieczne???

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli czuje się Pani dobrze, nie choruje na inne choroby przewlekłe, faktycznie nie ma przeciwwskazań. Nie napisała Pani czy to długi lot? Ale proszę pamiętać, żeby od czasu do czasu poruszać trochę nogami, zwłaszcza stopami, podudziami i w miarę możliwości rozprostować nogi.
Pozdrawiam