Czy lek Elicea może powodować nasilone objawy depresji?

Od trzech tygodni biorę lek Elicea na nerwicę lękową. Odkąd zaczęłam je brać pogłębiły się u mnie stany depresyjne. Z każdym dniem czuje sie coraz gorzej. Mam ochotę jedynie spać. Nie mam siły na nic nawet na jedzenie. Czy taki stan po lekach jest normalny czy zgłosić to do lekarza? Dodam że lekarz który przepisał mi te leki polecił abym zapisała się po dwóch miesiącach stosowania leku jednak nie jestem pewna czy są one dobrze dopasowane
KOBIETA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dosyć często zdarza się tak, że po rozpoczęciu stosowania danego leku na depresję, objawy nasilają się. Dzieje się tak, dopóki lek nie zacznie działać.

Producent leku Elicea informuje w ulotce dołączonej do opakowania, że w pierwszych tygodniach kuracji mogą pojawić się trudności z ustaniem w jednym miejscu, a także uczucie niepokoju. W takiej sytuacji trzeba od razu poinformować lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Proszę pamiętać, że przyjmowanie każdego leku związane jest z szeregiem skutków ubocznych. Producent Elicea wspomina, że do najczęściej występujących działań niepożądanych należą: nudności, uczucie zmęczenia, zwiększenie lub zmniejszenie łaknienia, bóle mięśni i stawów, zaburzenia seksualne, a także senność, ziewanie i zawroty głowy.

Więcej na temat leku Elicea pisaliśmy poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/elicea-dzialanie-wskazania-i-efekty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.