Czy leki psychortopowe powodują takie objawy?

Od 2 lat biorę Parogen, Pragiolę, doraźnie Xydroksyzynę. Od tego czasu więcej jem, ciągle jestem głodna, mam ochotę na słodycze. Często boli mnie brzuch z lewej strony, kał jest tłusty, zapach nieprzyjemny, w kale pojawiają się resztki jedzenia. Ciągle chce mi się spać. Opada mi głową i przysypiam na kilka minut na siedzącą, ostatnio zdarzyło się tak w pracy, mam przy tym omamy. Zasnęłam też w Kościele na stojącą, potem poczułam szarpnięcie ciałem i obudziłam się. Podczas zaypiania tracę też kontrolę nad mięśniami. Czy jest to skutek brania psychotropów.?
KOBIETA, 27 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Leki psychotropowe mają różne skutki uboczne. Aby dowiedzieć się, czy wymienione przez Panią objawy mają związek z zażywaniem psychotropów, trzeba zerknąć do ulotek wszystkich przyjmowanych przez Panią preparatów.

Obowiązkiem producentów leków jest bowiem podanie do wiadomości publicznej możliwych działań niepożądanych. Zdarza się, że producenci podają również częstotliwość występowania danego objawu.

Przykładowo do działań niepożądanych leku Parogen należą między innymi: nietypowe siniaki, krew w kale, problemy z oddawaniem moczu, osłabienie, drgawki lub uczucie niepokoju. Lek Pragiola może mieć natomiast związek z sennością, zawrotami głowy czy zwiększeniem apetytu. Proszę więc przedstawić objawy, które Pani odczuwa lekarzowi prowadzącemu, który zadecyduje, czy konieczna jest zmiana leczenia.

Podobne pytania umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-stosowania-psychotropow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-skutek-uboczny-psychotropow, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wplyw-psychotropow-na-czlowieka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.