Czy lek Genotropin wpłynie na wzrost?

Czy lek genotropin który jest hormonem wzrostu pomoże mi urosnąc.Mam 18 lat i 170 cm wzrostu i szukam sposobu na podwyższenie swojego wzrostu. Bardzo proszę żeby na te pytanie odpowiedział mi jakiś lekarz endokrynolog.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Panie, wskazania do stosowania hormonu wzrostu są bardzo ograniczone i restrykcyjne. Nie powinno się go stosować na własną rękę, jedynie po konsultacji z lekarzem, jednakże nie wydać u Pana wskazań do jego stosowania. Ponadto nie wykluczone, że nastąpi jeszcze wzrost po 18 roku życia, choć zapewne nie aż tak bardzo znaczny. Pozdrawiam