Czy miesiączka mi się zatrzymała z powodu operacji?

Dzień dobry ,jestem kobietą i mam 21 lat miałam operacje wycięcia wyrostek robaczkowego z ropniem przez 2 tygodnie przyjmowałam różne antybiotyki 24.05 powinnam dostać miesiączkę 03.05 ostatni raz współżyłam a 26.05 robiłam testy i wyszły negatywne czy to skutki operacji że ta miesiaczka spóźnia się?
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po takiej operacji może zajść kilka czynników, które wpływają na regularność cyklu menstruacyjnego.

Stres i traumatyczne przeżycia związane z zabiegiem, mogą mieć wpływ na układ hormonalny i cykl menstruacyjny. Często ingerują one w wydzielanie hormonów, takich jak estrogeny i progesteron, które kontrolują miesiączkę

Dodatkowo, sam proces gojenia rany może wpłynąć na organizm w taki sposób, że potrzebuje on czasu, aby powrócić do odpowiedniej równowagi.

Jeżeli w przyszłości cykle dalej będą nieregularna, zalecamy kontakt z ginekologiem.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/spozniajacy-sie-okres-cykl-ciaza-stres-zmiana-klimatu-klimakterium-aktywnosc-fizyczna-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.