Czy mimo braku tętna ciąża jeszcze się rozwinie?

07.06 byłam na USG ciąża potwierdzona ,zarodek 0,27cm według lekarza 5tydz brak tętna -20.06 ponowna wizyta u tego samego lekarza ,zarodek 0,47cm pęcherzyk ciążowy ok,pęcherzyk żółtkowy ok,7 tydz brak tętna ,diagnoza -ciąża obumarła Nie wierzę ,dzwonię po innych lekarzach. -27.06 wizyta u innego lekarza ,zarodek 0,53cm tętna brak ,pęcherzyk ciążowy podrósł (wskazuje na 7,2 tydz,zarodek na 6,2tydz) beta 86412...lekarz stwierdził ,że nie wygląda to dobrze...ja dalej mam nadzieję ....dziś kolejna beta,a jutro kolejna wizyta u lekarza....czy jest szansa ,że jednak z dzidzią będzie wszystko dobrze?ja wciąż mam nadzieję i się nie poddaje.Z naszych obliczeń wychodzi właśnie ,że to 6 tydz ciąży ,ostatni cykl trwał 60dni,ja czuję się bardzo dobrze,nie ma plamień itp
KOBIETA, 34 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety w takiej sytuacji nie da się niczego przewidzieć. Oczywiście warto mieć nadzieję do samego końca, ale również być świadomym ewentualnych zagrożeń związanych z brakiem tętna u płodu.

Zdaniem jednego z naszych ekspertów – jeżeli płód rośnie, to nadal trzeba uważnie obserwować rozwój ciąży, pozostawać pod opieką ginekologa i wykonywać badania USG.

Jednocześnie nasi specjaliści informują, że tętno powinno być widoczne w okolicach szóstego tygodnia ciąży. Proszę więc nadal kontrolować hormon beta-HCG i wykonywać badania zlecane przez lekarzy. Bardzo mocno trzymamy kciuki!

Odpowiedzi na podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zawiazki-plodu-i-brak-tetna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/do-ktorego-tygodnia-ciazy-tetno-moze-nie-byc-wyczuwalne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-tetna-plodu-w-9-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.