Czy mogę korzystać z sauny po wszczepieniu zastawki?

Sauna Dzień dobry jestem po wszczepieniu sztucznej zastawki aorty (1996r) bez oznak niewydolności, dość aktywny fizycznie (rower), podwyższony gradient i lekki przerost lewej komory ale kurczliwośc bardzo dobra EF okolo 60%, czy krótka wizyta w saunie jest dla mnie jakimś zagrożeniem , ciśnienie w normie dzięki lekom - nebilenin, karnidyn, oczywiście w ramach obniżenia INR przyjmuje acenocumarol
MĘŻCZYZNA, 47 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Warto z konsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym kardiologiem który zna Pana stan kliniczny i oceni czy są przeciwskazania z korzystania ze sauny nawet jeśli prowadzi Pan aktywne życie fizyczne (sport) bez problemów kardiologicznych w trakcie aktywności.

Pozdrawiam