Czy mogę mieć nadciśnienie?

Witam Chciałem zapytać o kwestię ciśnienia krwi. Mierząc je rano rzadko kiedy przekracza 120/80, z reguły 115/75, nawet wstając 'lewą nogą' nie przekracza 125/85. Po południu, po pracy, ciśnienie zaś rzadko spada poniżej 130/90, średnia z tygodnia 128/88, ale bywało jednorazowo po ciężkim dniu nawet 150/95, po kilku minutach 140/90 BMI w normie, sport aktywnie. Fakt, ze mam dość stresującą pracę i ogólnie biorę dużo na siebie. Czy takie wyniki sugeruję nadciśnienie? Dodam, że w związku ze sportem robiłem 2x ekg, echo, krew i mocz i w zasadzie wszystko jest ok. Istnieje coś takiego jak wysokie ciśnienie 'emocjonalne', bo chyba tak to u mnie wygląda? Popołudnia w weekendy, zawsze poniżej 140/90..

Wygląda na to, że cierpi pan na syndrom ,,szukania dziury w całym". Jeśli jednak pana niepokój będzie wzrastał to proszę wykonać 24 godzinny pomiar ciśnienia tętniczego i pójść do lekarza celem interpretacji tego badania.