Czy mogę podejmować taką aktywność po zabiegu usunięcia zaćmy?

Jestem 4 tyg po zabiegu usunięcia zaćmy. Chcę wrócić do pracy. Opieka nad dziadkiem poruszającym się przy balkoniku. Nie ma dźwignią tylko przebierańców i mycie i lekkie prace w domu / gotowanie zamiatania i czasem odkurzanie/ale np.czy mogę pomagać wstać z podłogi dziadkowie gdy upadnie. Mam 176cm i waga 83kg a dziadek 168cm i ok 65kg.Z góry dziękuję za konkretne odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może Pani stopniowo wracać do aktywności jak przed operacją. Pozdrawiam.