Czy mogę połączyć opakowania, żeby przesunąć okres?

Witam! Mam 20 lat. Przyjmuję od pół roku tabletki antykoncepcyjne. Chciałabym przesunąć okres. Czy mogę połączyć opakowania bez robienia przerwy? Zapomniałam ostatnich trzech tabletek z poprzedniego opakowania i rozpoczęłam wtedy przerwę, czyli po 18. tabletce. Czy po takiej trzydniowej przerwie można zacząć kolejne opakowanie? Zaznaczam, że w tej przerwie nie współżyłam z partnerem. Kolejne moje pytanie brzmi - czy spożycie jednego piwa przed wzięciem tabletki obniża jej działanie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Może Pani połączyć opakowania.
2. Przerwy nie wolno wydłużyć, można ją jednak bezpiecznie skrócić. Nie ma przeciwwskazań do rozpoczęcia nowego opakowania po 3 dniach przerwy.
3. Spożycie jednego piwa nie powinno mieć istotnego wpływu na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.